TTM 2018

Kolejna edycja Targów Techniki Motoryzacyjnej za nami. Obok naszych głównych produktów, czyli urządzeń do geometrii kół pochwaliliśmy się zestawem do kalibracji kamer i radarów, który może pracować autonomicznie lub w połączeniu z naszą geometrią. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i podzielili się z nami swoimi uwagami na temat naszej oferty. Dziękujemy również za wszystkie miłe słowa kierowane pod naszym adresem. A tak to wyglądało na miejscu.

Motorshow 2017

Przez cztery dni fani motoryzacji mogli podziwiać najpiękniejsze auta i poznawać nowinki techniczne podczas targów Motorshow w Poznaniu. Łącznie na 50 tys. metrów kwadratowych ulokowano 150 wystawców z całego świata, którzy zaprezentowali 1200 samochodów. W tym gronie nie zabrakło ekipy Precyzji, bo tam gdzie się dzieje coś ważnego w motoryzacji, tam i my.
Zapraszamy do obejrzenia mini galerii.

Retro Motor Show 2016

W dniach 4-6 listopada w Poznaniu odbyła się wystawa popularnych "oldtimerów" - zabytkowych samochodów. W związku z faktem, iż Precyzja od dawien dawna związana jest z branżą samochodową i ma swój niebagatelny wkład w rozwój motoryzacji w naszym kraju, postanowiliśmy zaprezentować dwa nasze produkty - pierwszy wyprodukowany w Polsce: PKO-4 oraz najświeższy GeoTest 60 Plus. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tej ciekawej imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze stoiska Precyzji we Frankfurcie oraz rozmowy z Prezesem, Panem Andrzejem Bukowskim. Materiał pochodzi ze strony "Nowoczesnego Warsztatu".


Automechanika 2016

Kolejna edycja najważniejszych w branży targów dobiegła końca. Jak zwykle, targi Automechanika Frankfurt zebrały rekordową liczbę wystawców i zwiedzających z najodleglejszych zakątków świata. Impreza ma się świetnie, a najlepiej o tym świadczy fakt inwestycji w kolejna halę wystawienniczą.

Dla nas Automechanika była znakomitą okazją do spotkania starych znajomych i poznania nowych interesujących ludzi z branży motoryzacyjnej, z którymi wiążemy nadzieje na bliższą współpracę w niedalekiej przyszłości.

Miłym akcentem było uhonorowanie Prezesa Precyzji Andrzeja Bukowskiego przez kierownictwo Targów. Nasz Prezes odebrał z rąk Stephana Kurzawskiego, Pierwszego Wiceprezesa Targów Frankfurt, pamiątkowy dyplom z podziękowaniami za wiele lat współpracy i gratulacjami sześćdziesięciu lat pracy w Precyzji. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

GeoTruck

W dniach 13-17 września we Frankfurcie n. Menem odbędzie się kolejna edycja największych na świecie targów branży motoryzacyjnej. Tradycyjnie nie zabraknie na nich Precyzji wraz z nową ofertą. Serdecznie zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych kontrahentów do odwiedzenia naszego stoiska nr E23 w hali 8.0.

1 sierpnia br minęło 60 lat od podjęcia pracy w ówczesnej Spółdzielni "Precyzja" przez Prezesa Andrzeja Bukowskiego. Życzymy naszemu Szefowi dalszych lat w obecnie prezentowanej kondycji. Niech firma młodnieje i rozkwita tak jak Pan! Pomyślności!

Z okazji jubileuszu Prezes Bukowski postanowił napisać od siebie parę słów do wszystkich osób przychylnych naszej firmie, które miał przyjemność poznać w trakcie swojej pięknej kariery. Treść listu prezentujemy poniżej.


To ja, który już 60 lat przepracował w firmie PRECYZJA w Bydgoszczy i kontynuuje swoją pracę. Moje zamiłowanie do motoryzacji owocowało w „Precyzji” uruchomieniem produkcji urządzeń do pomiaru geometrii kół Pko 1, 2, 3, 4, GTO Szogun, Truck, Geo Test, Geo Truck, Progeo 3D).

Od 1990 roku jako jedyny producent na wschodzie podpisałem umowę z Beissbartem w Monachium oraz z HERMANN ELECTRONIC z Norymbergii, a później z CORGHI we Włoszech. Powiało w polskich warsztatach nową techniką. Dla sprostania zapotrzebowaniu utworzyliśmy w Bydgoszczy Grupę Spółek z o. o. Przy tej okazji informuję – od 2016 roku wracam do „korzeni”, ponieważ w obecnej sytuacji rynkowej taka organizacja nie zdaje egzaminu.

Od tej pory jest „po staremu” – jedyna prawdziwa polska „PRECYZJA” w Bydgoszczy, tylko przy ulicy Gdańskiej 99, jest odpowiedzialna za produkcję, sprzedaż i serwis wszystkich wyprodukowanych urządzeń w 66-letniej historii firmy.

Jeszcze nie kończę pracy – to dla mnie początek nowego otwarcia firmy na ciągle zmieniające się potrzeby rynku. Pragnę aby wielopokoleniowa wspaniała Załoga „Precyzji” była ciągle gwarantem postępu i służyła fachowością warsztatom samochodowym. Swoje sukcesy zawdzięczamy nie tylko współpracy zagranicznej, ale również jesteśmy zobowiązani za taką współpracę krajowym odbiorcom w warsztatach i fabrykach samochodów.

Autodata

Baza danych Autodata to podstawowe źródło danych regulacyjnych dla warsztatów diagnostycznych zajmujących się kontrolą i regulacją ustawienia kół w samochodach osobowych i dostawczych. Aktualne dane pojazdów z lat 1959 – 2016 dostępne w nowym programie GTO PC, z przejrzystym układem parametrów, tabeli i ilustracji..

Komputerowy program „GTO PC” ułatwia prowadzenie pomiarów kontrolowanych pojazdów poprzez automatyczne porównanie wyników pomiarów z danymi wzorcowymi dla poszczególnych typów modeli samochodów. Program zawiera w sobie bazę parametrów wzorcowych na podstawie wydawnictwa „Autodata”. Pozwala także na sprawne zarządzanie bazą klientów i na wydruki poszczególnych pomiarów. Program dystrybuowany jest płycie CD. Do poprawnej pracy potrzebuje zestawu komputerowego PC, systemu operacyjnego Windows XP/7 i zainstalowanej drukarki.

Okno programu podzielono na dwie części. Pierwsza z nich stanowi pasek przycisków umożliwiających uruchomienie operacji na wprowadzonych danych. Druga to pole edycji podzielone na pięć arkuszy. Każdy z nich umożliwia edycję określonej grupy danych bądź wybór parametrów wzorcowych. Dane z poszczególnych arkuszy stanowią składniki jednego protokołu będące zapisem wyników pomiaru pojazdu.

Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty! Wymień swoje stare urządzenie GTO Laser na zupełnie nowe komputerowe GeoTest 60 +. Jeżeli jesteś zainteresowany wymianą kliknij tutaj. Dla posiadaczy zestawu urządzeń GTO LASER oraz GTL TRUCK oferujemy nowe uniwersalne urządzenie GeoHybrid. Jeżeli jesteś zainteresowany tą wymianą kliknij tutaj.

Riga

W dniach 15-17 kwietnia Precyzja-Technik wzięła udział w międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Rydze. Łotewskie targi Auto Mechanics gromadzą sympatyków motoryzacji oraz zawodowców z całego regiony bałtyckiego. Precyzja prezentowała swoje wyroby w ramach współpracy z siecią hurtowni motoryzacyjnych Gordon. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tej interesującej imprezy branżowej.

TTM2016

Za nami kolejna edycja Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej największej branżowej imprezy w kraju. Na zdjęciach można m.in. zobaczyć jak prezes Andrzej Bukowski odbiera z rąk kierownictwa targów Złoty Medal za innowacyjny przyrząd Progeo 3D oraz nagrodę za najbardziej atrakcyjne stoisko wystawowe.

InnoMaRe

Miło nam poinformować, że Precyzja-Technik zdobyła wyróżnienie specjalne pierwszej edycji konkursu Innowacyjna Marka Regionu InnoMaRe. Made in Kujawsko-Pomorskie. Zaszczyt ten przypadł nam w udziale za skonstruowanie pierwszego w Polsce w pełni komputerowgo urządzenia do kontroli i regulacji ustawienia kół pojazdów ciężarowych GeoTruck.

9 czerwca w Dworze Artusa w Toruniu miała miejsce uroczysta gala, podczas której nagrodę z rąk Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego odebrał Prezes Zarządu Grupy Precyzja Andrzej Bukowski.

Zakończyła się 23 edycja targów Automechanika Frankfurt. Nie zabrakło na nich przedstawicieli naszej firmy. Precyzja po raz kolejny zaprezentowała swoje flagowe produkty oraz debiutujący za granicą przyrząd GeoTruck. Duże wrażenie na zwiedzających robił też uproszczony model podwozia ciężarowego, na którym GeoTruck świetnie się prezentował.

Według oficjalnych statystyk organizatora, tegoroczną edycję odwiedziło około 140 tysięcy zwiedzających ze stu siedemdziesięciu trzech krajów. Udało się również pobić kolejny rekord jeśli chodzi o liczbę wystawców. Tym razem były to 4631 firmy z siedemdziesięciu jeden krajów.
Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy.

medal MTPPrezes Zarządu PRECYZJI Andrzej Bukowski odbiera Złoty Medal MTP za przyrząd GeoTruck w towarzystwie prof. dr hab. Wiesława Zwierzyckiego, przewodniczącego konkursu, oraz Prezesa Zarządu MTP dr Andrzeja Byrta.

Medal dla urządzenia GeoTruck jest kolejnym już w pokaźnej kolekcji wyróżnień Targów Poznańskich, jakie otrzymała Precyzja na przestrzeni lat.

GeoTruckPodczas pierwszego dnia Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu Precyzja-Technik została uhonorowana Złotym Medalem za zupełnie nowy przyrząd GeoTruck.

GeoTruck służy do pomiaru pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony, czyli samochodów ciężarowych, przyczep, naczep oraz autobusów. Jest to urządzenie powstałe w wyniku kilkuletnich wysiłków naszego zespołu konstruktorów oraz przy pomocy dotacji z Unii Europejskiej. Nowy przyrząd działa w oparciu o najświeższe zdobycze techniki, wykorzystując m.in. czujniki ultradźwiękowe i żyroskopowe.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska po więcej szczegółów!

19 września odbył się w naszej firmie audyt Instytutu Transportu Samochodowego mający na celu potwierdzenie warunków techniczno-organizacyjnych produkcji. W wyniku przeprowadzonej kontroli audytor stwierdził, iż "Precyzja-Technik Sp. z o.o. posiada bardzo dobre warunki techniczno-organizacyjne do prowadzenia stabilnej produkcji przyrządów i urządzeń diagnostycznych."
Certyfikat ISO

W grudniu ubiegłego roku w Grupie Precyzja odbył się audyt recertyfikujący ISO. W wyniku przeprowadzonej kontroli audytor stwierdził poprawność funkcjonowania systemu i tym samym rekomendował obowiązujący certyfikat do kontynuacji.

Precyzja jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała Certyfikat ISO. Ten obecny jest już szóstym kolejnym wydaniem. Przypomnijmy, że pierwsza pozytywna weryfikacja, iż firma nasza zarządzana jest zgodnie z wymogami normy ISO 9001:2008 miała miejsce w kwietniu 1998.

Precyzja-Technik Sp. z o.o. poszukuje partnerów do nawiązania stałej współpracy kooperacyjnej. Chętnie podejmiemy się wykonawstwa krótkich serii detali, podzespołów i gotowych wyrobów, w zakresie obróbki skrawaniem metali, montażu powierzchniowego płytek obwodów drukowanych oraz montażu wyrobów. Posiadamy duże doświadczenie w zakresie kooperacji z firmami zagranicznymi jak i polskimi.

 Gwarantujemy:

  • Konkurencyjną ofertę handlową
  • Wysoką jakość
  • Terminowość dostaw
  • Wykonawstwo nowego oprzyrządowania, niezbędnego do produkcji
  • Fachową, doświadczoną załogę.

Precyzja-Technik posiada nieprzerwanie od 1998 r. system zarządzania jakością wg normy ISO 9001, regularnie audytowany przez SGS United Kingdom Ltd System & Services Certyfication.

Posiadane duże doświadczenie z dotychczasowymi partnerami stwarza możliwości szybkiego nawiązania współpracy, opanowania nowych technologii oraz ich wdrożenia.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kooperacyjną.

Automechanika 2012Za nami kolejne Targi Automechanika Frankfurt. Pomimo wielu siostrzanych edycji tej imprezy (swoje regionalne wersje posiada 12 miast na całym świecie), oryginał z Frankfurtu pozostaje najważniejszą i największą imprezą branżową na świecie. W tym roku na uwagę zasługuje ciekawy fakt., mianowicie ujawnił sie nowy trend, odzwierciedlający obecną sytuację ekonomiczną w Europie; odnotowano wzrost liczby odwiedzających z Europy Wschodniej, natomiast mniej było gości ze strefy Euro. Precyzja wystawiała się po raz szósty i miała jedno z ciekawszych stoisk w historii. Zaprezentowaliśmy kilka nowości m.in. zacisk o poszerzonym zakresie mocowania, oraz plastikowe "łapki" do mocowania zacisków na obręczach ze stopów metali lekkich. Zainteresowanie wśród zwiedzających budził również widoczny na zdjęciu model podwozia, na którym prezentowaliśmy nasze urządzenia. Wiele osób robiło sobie na jego tle zdjęcia, a co odważniejsi, podejmowali próby regulacji ustawień kół. Jak każde targi organizowane z takim rozmachem, impreza we Frankfurcie była dla nas okazją do zainicjowania nowych, ciekawych kontaktów i odświeżenia istniejących. Zresztą, z sondażu przeprowadzanego wśród wszystkich wystawców, jasno wynika, iż ogólne wrażenie jest takie, że targi stały pod znakiem konkretnych rozmów z konkretnymi zwiedzającymi. Impreza zamknęła się w rekordowej liczbie 4,593 wystawców z 74 krajów i 148,000 zwiedzających.

Precyzja-Technik znalazła się w gronie wyróżnionych firm w rankingu "Złota Setka Pomorza i Kujaw 2011". Była to już szesnasta edycja konkursu Gazety Pomorskiej, a nasza firma znalazła się wśród nagrodzonych przedsiębiorstw drugi rok z rzędu. Podobnie jak w zeszłym roku Precyzja została nagrodzona w kategorii najlepszy wynik finansowy. Podczas uroczystej gali w Operze Nova w Bydgoszczy nagrody wyróżnionym wręczali m.in. wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Wcześniej, przed samą uroczystością odbyła się debata ze specjalistami z dziedziny finansów i ekonomii, którą poprowadził Piotr Kuczyński

 

Precyzja-Technik otrzymała tytuł Rynkowego Lidera Innowacji 2012. Jest to ogólnopolski program promocyjny organizowany przez Redakcję Strefy Gospodarki, dodatku do Dziennika Gazety Prawnej.

Jak informuje organizator, RYNKOWY LIDER INNOWACJI 2012 to program skierowany do firm, dla których nadrzędną ideą jest dbałość o najwyższą jakość swoich produktów, usług, wdrożonych standardów zarządzania czy obsługi klienta. Dalej, firmy innowacyjne to nie tylko podmioty działające w sektorach nowych, zaawansowanych technologii, ale też te operujące w tradycyjnych sektorach stale jednak inwestujące w nowoczesne rozwiązania, w tym także prace badawcze nad produktami i usługami oraz udoskonalanie procesów. Podstawowe kryteria, jakie Redakcja brała pod uwagę przy ocenie przedsiębiorstw to: realizacja innowacyjnych inwestycji, wprowadzenie na polski rynek nowych towarów oraz współpraca z segmentem naukowo-technicznym.

W miniony weekend zakończyła się kolejna edycja Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Impreza, po raz kolejny organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i Międzynarodowe Targi Poznańskie, zgromadziła tłumy zwiedzających, którzy mogli zapoznać się z najnowszą ofertą 226 wystawców z kraju i zagranicy. W tym roku również, Targi połączone były z wystawą Motor Show, na której stawili się najbardziej renomowani producenci aut z całego świata, wystawiając wszystkie swoje "flagowe", najbardziej atrakcyjne modele pojazdów. Łącznie obie wystawy odwiedziło blisko 60 000 osób.

Dla Precyzji Targi były okazją do potwierdzenia wiodącej pozycji na rynku, jak również do spotkań z obecnymi oraz, być może, przyszłymi kontrahentami. Na wyniki rozmów trzeba będzie poczekać; na razie możemy jedynie zdradzić, że były one obiecujące. Spotkało nas również wyróżnienie w postaci wizyty premiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka na naszym stoisku. Pan premier miał okazję porozmawiać z przedstawicielami zarządu Grupy Precyzja i obiecał zainteresować się bliżej problemami, z jakimi spotykają się producenci w naszej branży.

Precyzja-Technik została uhonorowana prestiżową nagrodą dla "Najlepszego Przedsiębiorstwa" przyznawaną przez Europe Business Assembly z siedzibą w Londynie. Jest to coroczna nagroda przyznawana wyróżniającym się firmom z całego świata, których wkład w rozwój gospodarczy regionu i integrację międzynarodową został doceniony przez Komitet Nagrody, Klub Rektorów Europy oraz Międzynarodowy Klub Liderów. Indywidualnie, prezes Precyzji-Technik, Andrzej Bukowski, otrzymał order i tytuł Menedżera Roku. Eksperci Europe Business Assembly przyglądali się współczesnym liderom - wybijającym się i autorytatywnym osobistościom, którzy dokonali wielkiego wpływu na krajową gospodarkę i pozytywne procesy społeczne.

W tej edycji wyróżnieni zostali przedstawiciele 16 krajów. Tym razem, jedynym reprezentantem Polski w gronie laureatów była Precyzja-Technik. Statuetka w kształcie dłoni symbolizującej ciężką pracę została wykonana przez londyńskiego jubilera Alfreda Winieckiego. Na zdjęciach obok prezentujemy moment dekoracji, Statuetkę dla nagrodzonych firm w dziedzinie "Najlepsze Przedsiębiorstwo" oraz Order "Menedżera Roku".

Gazela

W Toruniu w teatrze im. Wilama Horzycy miała miejsce ceremonia wręczenia statuetek "Gazel Biznesu". W gronie tegorocznych laureatów znalazła się Precyzja-Technik - producent urządzeń do kontroli i regulacji ustawienia geometrii kół i podwozi.

Jak można przeczytać na stronie organizatora, dziennika Puls Biznesu, "Gazela" "to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów". Ranking organizowany jest od 2000 roku.

Aprobata

Firma Solaris Bus & Coach przyznała swoją aprobatę dla urządzenia GTL Truck produkowanego przez Precyzję-Technik. W oficjalnym piśmie podano, iż przyrząd spełnia wszystkie kryteria stawiane przez Solaris Bus & Coach narzędziom pomiarowym, oraz, że: "...przyrządy GTL Truck zostały poddane gruntownym testom na linii montażowej w Bolechowie, w wyniku których stwierdzono, że otrzymane wyniki pomiarów są dokładne i powtarzalne. W związku z powyższym, firma Solaris Bus & Coach rekomenduje przyrząd GTL Truck do serwisowania pojazdów przez nią produkowanych".

Pełną treść listu można przeczytać klikając logo producenta obok.

gazele-biznesu

Precyzja-Technik znalazła się w gronie laureatów konkursu Gazele Biznesu 2011. Jest to ranking najdynamiczniej rozwijających sie małych i średnich firm, który od 2000 roku organizuje redakcja "Pulsu Biznesu" w celu promocji przedsiębiorczości.

Jednym z warunków udziału w rankingu jest wykazanie wzrostu przychodów z trzech ostatnich lat. Weryfikacji danych finansowych dostarczonych przez przedsiębiorstwa dokonała wywiadownia gospodarcza Coface Poland.

Już niebawem laureaci "Gazel" spotkają się na specjalnie organizowanych Uroczystych Galach Finałowych, na których też mają być wręczone pamiątkowe statuetki i dyplomy. "Puls Biznesu" zapowiada zorganizowanie 12 takich spotkań w poszczególnych regionach kraju. Więcej informacji o rankingu oraz pełna lista wyróżnionych przedsiębiorstw dostępna jest na www.gazele.pl.